1 Niedziela Adwentu – 03.12.2023r.

2023-12-03

1 Niedziela Adwentu – 03.12.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

03 grudnia 2023r.

 

Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. RORATY w naszym kościele będą odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież. Podejmijmy również osobiste postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 grudnia Msza Św. o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne o godz. 18.30, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 (pół godziny w ciszy, następnie różaniec).
 3. W piątek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, podobnie jak w roku ubiegłym, na Mszy  św. o 18.30 rozpoczynamy duchową adopcję dziecka poczętego. Zobowiązanie polega na  dobrowolnym postanowieniu odmawiania przez 9 miesięcy jednej 10-tki różańca. Co ważne: przerwanie modlitwy nie powoduje, że trzeba zaczynać na nowo, ale jedynie wydłuża się czas modlitwy o dni przerwy. Aby zorganizować duchową adopcję będzie pomocna informacja o ilości osób, dlatego chętnych prosimy o wpisanie swojego imienia na końcu kościoła na listę pt. „Duchowa adopcja”. Pomoże to na przygotowanie drobnego upominku. Pomocą do codziennej modlitwy może być aplikacja komórkowa „Adoptuj Życie”.  Również w piątek wypominki o godz. 18.00 i o 18.30 Msza Św.za zmarłych z wypominek.
 4. W sobotę, 9 grudnia serdecznie zapraszamy do wspólnego wykonania najpiękniejszego, starożytnego hymnu ku czci Bogurodzicy – AKATYSTU, którego treść koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w tajemnicy Słowa Wcielonego i Jego Kościoła. Początek o godz. 19.15.
 5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na  paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele kultu religijnego. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, tj.10 grudnia br., będziemy przeżywać XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.  Również w piątek wypominki o godz. 18.00 i o 18.30 Msza Św.za zmarłych z wypominek.
 7. Pod chórem są do nabycia świece Caritas, opłatki wigilijne i kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.
 8. W każdy piątek Adwentu w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od 19 do 20. Serdecznie zapraszamy.
 9. Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęło akcję „Rodzina może być Zastępcza” promującą rodzinną pieczę zastępczą. W związku z tym serdecznie zaprasza do odwiedzenia strony internetowej com.pl. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dobrowolne ofiary składane na tacę oraz wpłaty na konto parafii. Jednocześnie informujemy, że taca w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każde wsparcie naszej parafii.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Wśród nich znajdziemy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego” opatrzony tytułem: „Historia Kościoła”. Pierwszy jest poświęcony historyczności osoby Jezusa Chrystusa. Cena egzemplarza 12 złotych. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023