2 Niedziela Wielkanocy – 07.04.2024

2024-04-07

2 Niedziela Wielkanocy – 07.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 kwietnia 2024r.

 

Druga Niedziela Wielkanocy

Miłosierdzia Bożego

 

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział Siostrze Faustynie w czasie objawień: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).

W naszym kościele o godz. 15.00 „Godzina Miłosierdzia” i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

2. To dzisiejsze święto rozpoczyna w Kościele w Polsce 80 Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Jest także okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

3. W poniedziałek, 8 kwietnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 15.00- poprzedzona Koronką i o 18.30.

4. W poniedziałek, młodzież z pobliskiego technikum odwiedzi osoby starsze i samotne w naszej parafii z radosnym śpiewem pieśni wielkanocnych. Kto chciałby przyjąć taką grupę, proszony jest o pozostawienie informacji w zakrystii

5. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę, a także tych, którzy poszukują w swoim życiu obecności Boga, zapraszamy do udziału w „Seminarium odnowy wiary”. Jest to dziewięć konferencji oraz spotkania w małych grupach dzielenia, które będą odbywały się w poniedziałki po Mszy Św. o godz. 18.30. W czasie seminarium przewidziana jest modlitwa o uzdrowienie i o dary Ducha Świętego. Rozpoczęcie w poniedziałek 8 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18.30. Seminarium będzie prowadził o. Paweł Drobot CSsR. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę, Spotkanie Młodych. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 18.30. Dalsza część w salkach. Serdecznie zapraszamy osoby ze szkoły średniej i starsze.

7. W piątek, 12 kwietnia, wypominki o godz. 18.00 i o godz. 18.30 Msza Św. za zmarłych z wypominek.

8. W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 12.00, w salce parafialnej odbędzie się pokaz filmu „Powrót” o Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Po projekcji spotkanie z autorką filmu Panią Jolantą Hajdasz. Serdecznie zapraszamy.

9. W ramach cyklu „Każdy może świętym być” prezentujemy postać Św. Jozafata Kuncewicza. Kartki z życiorysem na końcu kościoła. Zachęcamy do wzięcia.

10. W sobotę, 1 czerwca, planujemy wyjazd na coroczne Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd nad ranem i powrót w nocy. Szacunkowy koszt – 120 zł. obejmuje opłatę dla organizatora w Lednicy, przejazd i ubezpieczenie. Zapisy do końca kwietnia przez formularz elektroniczny. Po wypełnieniu każdy otrzyma dalsze informacje. Zapraszamy młodzież ze szkól średnich i starszą, a szczególnie młodych, którzy dzisiaj przyjęli sakrament bierzmowania.

11. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Możemy sprawić, że część naszego podatku dochodowego trafi bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć 1,5% naszego podatku dochodowego na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nią na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

12. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia aktualne numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023