20220327 Ogłoszenie

2023-06-01

20220327 Ogłoszenie

Ogłoszenia 27 marca 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Kolejne spotkania rekolekcyjne od poniedziałku 28.III. do środy 30.III. włącznie dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00, dla dorosłych o 9.30 i 18.30. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na to duchowe przygotowanie się na Święta Zmartwychwstania Chrystusa. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, ze względu na trwającą wciąż pandemię korona wirusa, będą przeżywać rekolekcje ON-LINE w czasie zajęć szkolnych.
  1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
   Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu:
   ♦ godz. 17.15 – dla dzieci,
   ♦ godz. 18.00 – dla dorosłych.
   Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 18.00.
  2. W najbliższą środę, 30 marca, ruszają „Spotkania Młodych”, które będę odbywały się zawsze w ostatnie środy miesiąca. Rozpoczną się one Mszą św. o g.18.30, a druga część w salkach parafialnych. Na spotkania zapraszamy młodych co najmniej od szkoły średniej i starszych. Zadeklarowały się już 4 osoby. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, 1 kwietnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Po Mszy o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Zakończenie Mszą św. około 20.00 i Apelem Jasnogórskim.
  4. W piątek, 1 kwietnia, piętnasta rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez kard. Kazimierza Nycza. Naszego Arcypasterza polecamy modlitwom wszystkich Państwa.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia, uczcimy Niepokalane serce Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.
  6. W sobotę, 2 kwietnia, siedemnasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Wspaniała okazja, aby w tym dniu, za Jego przyczyną, modlić się o pokój w Ukrainie i na całym świecie.
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 Gorzkie Żale i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.
  8. Już dziś informujemy, że w Niedzielę Palmową odbędzie się ewangelizacja uliczna. Warto podkreślić, że pierwszymi, którzy korzystają z ewangelizacji są sami ewangelizujący, bo kto przekazuje wiarę, ten ją w sobie wzmacnia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne i kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Na ten sam cel zbierane są ofiary do puszek. W tę akcję włącza się także dziecięca schola BOSKIE C-DUR MARYI zapraszając przy wyjściu z kościoła na kiermasz i degustację rodzinnie przygotowanych ciastek i chleba. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Od dzisiaj do Niedzieli Palmowej włącznie przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. Pod chórem są też do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. W przyszłą niedzielę w tygodniku „Idziemy” będzie artykuł o naszej parafii. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023