20220403 Ogłoszenie

2023-06-01

20220403 Ogłoszenie

Ogłoszenia 03 kwietnia 2022 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
  ♦ godz. 17.15 – dla dzieci,
  ♦ godz. 18.00 – dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 18.00.
  1. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Przed kościołem będzie możliwość nabycia palmy. W Niedzielę Palmową odbędzie się też ewangelizacja uliczna. Warto podkreślić, że pierwszymi, którzy korzystają z ewangelizacji są sami ewangelizujący, bo kto przekazuje wiarę, ten ją w sobie wzmacnia.
  2. W ramach cyklu „Każdy może świętym być” przedstawiamy świętego, którego książki Jan Paweł II polecał młodym księżom. Zachęcamy do zapoznania się ze św. bp Józefem Sebastianem Pelczarem. Kartki z życiorysem są na końcu kościoła.
  3. 11 kwietnia będziemy przeżywać pierwszą rocznica śmierci Księdza Mirosława Nowaka, dyrektora Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, a przez długie lata działającego duszpastersko w naszej parafii. W tym dniu w siedzibie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej na ul. Dziekania 1 w Warszawie będzie miała miejsce całodniowa konferencja naukowa dedykowana śp. Ks. Mirosławowi. Szczegółowy program na plakacie.
  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne, ozdoby i kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej do przyszłej niedzieli będzie wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.
  6. Pod chórem są też do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023