20220515 Ogłoszenie

2023-06-01

20220515 Ogłoszenie

Ogłoszenia 15 maja 2022 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństw słuchamy czytanek opartych na wypowiedziach Prymasa Tysiąclecia. Jest to jeden z elementów przygotowujących nas do uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. W ramach tego przygotowania w przyszłą niedzielę będziemy gościć Panią Iwonę Czarcińską z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, powołanego do życia w r. 1957 przez samego Ks. Kardynała. Dziś celem istnienia i działania tego Instytutu jest dalsze zabezpieczenie i upowszechnianie dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia. P. Iwona przez wiele lat była bliską współpracownicą Ks. Prymasa i pragnie dać świadectwo o tej współpracy i osobistych spotkaniach z błogosławionym Ks. Kard. Stefanem Wyszyńskim.
  2. W poniedziałek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona w Sanktuarium uroczysta Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu i wspólnej modlitwy.
  3. Warszawskie seminarium zaprasza mężczyzn, studentów i uczniów ostatnich klas szkół średnich na rekolekcje dla rozeznających powołanie w dniach 20-22 maja. Szczegóły na stronie internetowej wmsd.waw.pl.
  4. W środę po Mszy św. wieczorowej (ok. 19.15) kolejny wieczór gier planszowych. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu.
  5. W czwartek o 7-ej rano Msza św. o nowe powołania kapłańskie. Zapraszamy do uczestnictwa.
  6. W piątek po Mszy św. wieczorowej (ok. 19.15) adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20-tej. Zapraszamy do modlitwy.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023