24 Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

2023-09-23

24 Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 września 2023r.

 

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

 

  1. W środę 20 września, serdecznie zapraszamy na pierwszy powakacyjny wieczór gier planszowych. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.30, następnie spotkanie w salkach parafialnych (nie ma limitu wiekowego).
  1. W związku z przypadającym w poniedziałek, 25 września liturgicznym wspomnieniem bł. Władysława z Gielniowa Patrona Warszawy, dzień wcześniej, czyli w niedzielę, 24 września, o godz. 12.00, w kościele bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw obchodzących okrągłe jubileusze wspólnego pożycia, a także w intencji Warszawy i jej mieszkańców.
  1. W przyszłą niedzielę, 24 września, na Mszę Świętą o godz. 11.00, wszystkie dzieci zachęcamy do przyniesienia tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych. Poświęcimy je, aby z Bożą pomocą służyły wam w zdobywaniu wiedzy.
  1. W następną niedzielę, 24 września o godz. 17.15 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbędzie się wyjątkowy koncert. Wykonany zostanie utwór oratoryjny: „Mówiono o Nim, że przegrał…”, skomponowany przez Jerzego Cembrzyńskiego  do słów Bartłomieja Włodkowskiego. Opowiada o życiu Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa Warszawy z czasów Powstania Styczniowego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi. Wystąpią soliści i instrumentaliści Filharmonii Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej oraz chór AVE pod dyrekcją Barbary Hijewskiej. Każdy uczestnik otrzyma również płytę CD z nagranym utworem. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023