25 Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.

2023-09-23

25 Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 września 2023r.

 

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

  1. Pod hasłem: Wolni, aby wybrać: migrować czy pozostać obchodzimy dzisiaj 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców.
  1. W środę „Spotkanie Młodych”, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.18.30. Po Mszy Św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, następnie spotkanie w salkach. Serdecznie zapraszamy młodzież licealną i starszą.
  1. W sobotę, 30 września Papież Franciszek będzie się modlił z 12-toma przedstawicielami innych Kościołów chrześcijańskich w intencji Synodu Biskupów, który rozpocznie się 4 października. Prosimy o podjęcie tego dnia modlitwy za Synod.
  1. W niedzielę, 1 października, rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach.
  1. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i o 18.30 Msza Św. w intencjach Kół Żywego Różańca.
  1. Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych m.st. Warszawy, któremu patronuje Św.  Michał Archanioł, a który od samego początku istnienia naszej parafii jest z nią związany, bardzo serdecznie zaprasza wszystkich do naszego kościoła w przyszłą niedzielę, 1 października, na godz. 9.30, na Mszę św. z okazji 644 lat istnienia Cechu.
  1. Z 6 na 7 października odbędzie się Nocna Droga Różańcowa, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 21.00 w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach i przejdzie do parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu. Około godziny 2:30 w nocy, uczestnicy Drogi Różańcowej będą nawiedzać naszą świątynię. Szczegóły i kontakt do organizatorów na plakacie.
  1. Z dniem 7 października Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz ustanowił kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie – Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej-Pośredniczki Wszelkich Łask. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza zostanie odprawiona w nowo powołanym Sanktuarium we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, tj. 7 października o godz. 18.00.
  1. W naszej parafii powstaje skauting katolicki prowadzony przez organizację Wędrownicy. Na zbiórki zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od 6 lat. Skauting wspiera rozwój dzieci, buduje środowisko przyjaciół, a także prowadzi je do Pana Boga. Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w niedzielę 8 października, po Mszy Świętej  o godz. 11.00.
  1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023