27 Niedziela Zwykła – 8.10.2023 r.

2023-10-08

27 Niedziela Zwykła – 8.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 października 2023r. 

 

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

  1. Do soboty 14 października przy naszym kościele możemy obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej zamordowanej w Boliwii. Dzisiaj gościmy przedstawicielkę Fundacji, która powie świadectwo i przybliży postać wyjątkowej misjonarki. Na przygotowanym kiermaszu można nabyć publikacje o ś.p. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku.
  1. W najbliższy piątek,13 października, różaniec ofiarujemy za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej, a godz. 18.30 Msza Św. za tych zmarłych.
  1. W niedzielę, 15 października, w przededniu 45 rocznicy wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  1. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta i spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z klas III   z rodzicami.
  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza Święta za zmarłych z wypominek.=
  1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023