28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

2023-10-15

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 października 2023r.

 

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

  1. Jutro przypada 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W przededniu rocznicy przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.  Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat, to tzw. „Żywy pomnik” wdzięczności, dziś już Świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  2. W poniedziałek, 16 października, po Mszy Św. o godz. 18.30 zapraszamy na uroczysty koncert związany z jubileuszem 25- lecia warszawskiego zespołu La Tempesta, którego pierwsze występy odbywały się w naszej świątyni. W programie koncertu arcydzieło muzyki barokowej: Nieszpory o NMP Claudio Monteverdiego z 1610 roku. Gościnnie wystąpi chór kameralny In Laetitia. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
  3. W czwartek, 19 października, przypada 39 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Msza Święta o kanonizację  błogosławionego zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele  Św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu.
  4. W przyszłą niedzielę, 22 października, Kościół Powszechny będzie obchodził Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Pałające serca, stopy w drodze”. Ten dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie, rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny pod tym samym hasłem. Tego dnia odbędzie się także zbiórka na tacę na cele misyjne.
  5. W ramach cyklu: „Każdy może świętym być” przedstawiamy życiorys błogosławionej Rodziny Ulmów. Kartki do wzięcia na końcu kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z historią nowych błogosławionych.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z  wypominek.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023