3 Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024

2024-04-15

3 Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 kwietnia 2024r.

 

Trzecia Niedziela Wielkanocy

1. Od dzisiaj do 20 kwietnia będziemy przeżywali XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do wspólnoty – KOMUNII Z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Tydzień Biblijny otwiera Niedziela Biblijna i Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Dziejów Apostolskich.

2. Dzisiaj, w święto Chrztu Polski o godz. 12.30 z Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia pod hasłem: „Niech żyje Polska!”.

3. W środę kolejny wieczór gier planszowych. Na początku Msza Św., a następnie przejście do salek. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek po Mszy Św. o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 oraz spotkanie farmaceutów. Zapraszamy osoby ze środowiska farmaceutów.

5. W przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, we Mszy Świętej o godz. 8.30 wezmą udział żołnierze 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy tego dnia o godz. 11.00 na terenie Cytadeli Warszawskiej złożą uroczystą przysięgę wojskową. Żołnierzom będzie towarzyszyła Wojskowa Asysta Honorowa z pocztem chorągwi Wojska Polskiego na czele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego dla nowych żołnierzy nabożeństwa.

6. W sobotę, 1 czerwca, planujemy wyjazd na coroczne Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd nad ranem i powrót w nocy. Szacunkowy koszt – 120 zł. Zapisy do końca kwietnia przez formularz elektroniczny. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich i starszą. Szczegóły w zakrystii lub w kancelarii.

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W imieniu społeczności seminaryjnej, już dzisiaj, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023