33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

2023-11-19

33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 listopada 2023r.

 

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

  1. Obchodzimy dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7). Jest to zaproszenie, aby nigdy nie stracić z oczu darowanej okazji do czynienia dobra. Obchody Światowego Dnia Ubogich mają na celu uwrażliwienie   i zachętę do  codziennego niesienia pomocy ubogim.  Wspierajmy ich,   w ramach naszych możliwości, zarówno materialnie, jak i duchowo.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny. Tego dnia odbędzie się „Orszak Chrystusa Króla”, który z Archikatedry Św. Jana Chrzciciela przejdzie do Bazyliki Świętego Krzyża. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz.12.30 w Archikatedrze, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Michał Janocha.
  1. W tę samą niedzielę, w całym Kościele Powszechnym, na poziomie diecezji obchodzić będziemy XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: „ Radując się w nadziei” (Rz 12,12). Z tej racji, w sobotę   25 listopada, w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej      w Warszawie. Grupa z naszej parafii pod opieką ks. Łukasza spotyka się   o godz. 9.00 aby wyruszyć do Wilanowa. Serdecznie zapraszamy młodzież do wspólnego wyjścia i modlitwy.
  1. Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na wystawę: „Ecce Ancilla Domini- Sceny Zwiastowania” na, której będzie można również zobaczyć obraz z naszego kościoła. Szczegóły na plakacie.
  1. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. W „ Gościu Niedzielnym” z okazji Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023