34 Niedziela Zwykła – 27.11.2023 r.

2023-11-27

34 Niedziela Zwykła – 27.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 listopada 2023r.

 

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Adwent, to czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa i głębokie przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Jedną z form przeżywania Adwentu będą RORATY, odprawiane w naszym kościele we wszystkie dni powszednie o godz. 6.30.
  2. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele będzie można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla  dzieci z najuboższych rodzin.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, 1 grudnia, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa na Mszy Św. o godz. 18.30. Podczas Koronki i Mszy Świętej o 15.00 będziemy się modlić w intencjach powierzonych Miłosierdziu Bożemu, składanych do puszki. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej  Mszy Św. Po Mszy o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i adoracja osobista  do godz. 20.00. Na zakończenie adoracji Msza Św.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 grudnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu  Maryi na Mszy św. o  godz. 18.30. Również w sobotę, o godz. 19.15 zapraszamy na Wigilię I Niedzieli Adwentu, czyli uroczystą modlitwę Liturgią Godzin.
  5. Warszawskie Seminarium Duchowne zaprasza mężczyzn w wieku licealnym i starszych na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się od 1 do 3 grudnia w Milanówku. Zapisy prowadzone są przez formularz wysyłany na adres: powolania@wmsd.waw.pl.
  6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.30. O godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o godz. 18.30 Msza Św. w intencjach Kół Żywego Różańca.  Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą  na Warszawskie Seminarium Duchowne.
  7. W I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia, będziemy zbierać ofiary do puszek na paczki świąteczne dla  potrzebujących z naszej parafii. Ofiary na paczki będzie można także wpłacać na konto parafii, odliczając to, od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele kultu religijnego. Specjalne przekazy będą wyłożone na stoliku pod chórem.
  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na 2024 rok. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023