4 Niedziela Adwentu – 24.12.2023

2023-12-24

4 Niedziela Adwentu – 24.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 grudnia 2023 r.

 

Czwarta Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy Czwartą, a więc ostatnią, Niedzielę Adwentu, a jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy Świętej o 18.30.

2. Obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00 poprzedzoną koncertem kolęd w wykonaniu naszej Scholi o godz. 23.30. Pozostałe Msze Św. w dniu Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach.

3. We wtorek, w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego przypada Święto  Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Pod chórem są jeszcze do nabycia świece Caritas, opłatki wigilijne, sianko.

5. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Polećmy w tym dniu Panu Bogu nasze rodziny, aby były święte na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Msza Św. o godzinie 12.00 połączona z odnowieniem przysięgi małżeńskiej będzie sprawowana w intencji małżeństw zawartych w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków z naszej parafii i zaprzyjaźnionych z parafią.

6. Msza Św. na zakończenie roku 2023 o godz. 18.30. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

7. Informujemy, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”, rozpoczniemy 2 stycznia 2024r. „Kolęda” w naszej parafii podzielona jest na dwa lata. Pragniemy udać się do rodzin, u których po raz ostatni byliśmy w 2020 roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów. Ofiary na rzecz kościoła parafialnego składane przy okazji „Kolędy”, przeznaczymy na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

W pierwszym tygodniu stycznia pragniemy złożyć wizytę mieszkańcom następujących domów:

  • Wtorek 2.I. – ul. Zamenhofa 4, 8 i 10
  • Środa 3.I. – Zamenhofa 12, Anielewicza 2 i 3/5
  • Czwartek 4.I. – ul. Anielewicza 4 i 15, Nalewki 2 i 6

8. Uwrażliwiamy wszystkich korzystających z  duszpasterstwa w tutejszym kościele, że w czasie trwania „Kolędy”, od poniedziałku do piątku, podczas Mszy Św. o godz. 18.30 nie ma spowiedzi. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą Św. od godz. 18.15.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne numery czasopism katolickich. „Niedziela” z kalendarzem jasnogórskim w cenie 12 zł., podwójny numer „Gościa Niedzielnego” z audiobookiem pt. „Narodziny Bożego Narodzenia”, w cenie 15 zł., podwójny numer „ Idziemy” w cenie 10zł. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023