4 Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024

2024-04-21

4 Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 kwietnia 2024r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy

 

1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa  Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

2. W środę, Spotkanie Młodych. Na początku Msza Św. o godz. 18.30., a następnie przejście do salek. Zapraszamy.

3. W sobotę, 1 czerwca, planujemy wyjazd na coroczne Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd nad ranem i powrót w nocy. Szacunkowy koszt – 120 zł. Zapisy do końca kwietnia przez formularz elektroniczny. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich i starszą. Szczegóły w zakrystii lub w kancelarii.

4. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Możemy sprawić, że część naszego podatku dochodowego trafi bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć 1,5% naszego podatku dochodowego na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nią na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.Redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, poświęcony osobie Matki Bożej. W numerze również pasjonujący tekst o kulisach pierwszej pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Polski z okazji przypadającej w czerwcu 45 rocznicy tego przełomowego dla naszej Ojczyzny wydarzenia.  Cena egzemplarza 12 złotych. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

 

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023