Święto Świętej Rodziny – 31.12.2023

2023-12-31

Święto Świętej Rodziny – 31.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 grudnia 2023r.

 

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Przeżywamy ostatnie godziny roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie roku 2023 o godz. 18.30. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

2. Jutro, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Św., by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku.

3. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Św. o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.30.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 5 stycznia, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa na Mszy Św. o godz. 18.30. Podczas Koronki i Mszy Świętej o 15.00 będziemy się modlić w intencjach powierzonych Miłosierdziu Bożemu, składanych do puszki. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy Św. Po Mszy o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu     i adoracja osobista do godz. 20.00.

5. W sobotę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy Św. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na cele misyjne.

Tego dnia, o godz. 12.00 z ul.Kopernika wyruszy Orszak Trzech Króli. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.

6. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, podczas sumy o godz. 12.00 będzie śpiewała nasza Schola ze Wspólnoty Kana Galilejska, a bezpośrednio po Mszy Św. odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu tejże Scholi i Orkiestry. Serdecznie zapraszamy na to wspólne kolędowanie.

Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.30, o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o 18.30 Msza Św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

7. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”. „Kolęda” w naszej parafii podzielona jest na dwa lata. Pragniemy udać się do rodzin, u których po raz ostatni byliśmy w 2020 roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, które po raz pierwszy lub na nowo pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów. Ofiary na rzecz kościoła parafialnego składane przy okazji „Kolędy”, przeznaczymy na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni.

Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

Program „Kolędy” na najbliższe dwa tygodnie przedstawia się następująco:

  • Wtorek 2.I. – ul. Zamenhofa 4, 8 i 10
  • Środa 3.I. – Zamenhofa 12, Anielewicza 2 i 3/5, Andersa 15
  • Czwartek 4.I. – ul. Anielewicza 4, Nalewki 2 i 6
  • Poniedziałek 8.I. – ul. Nalewki 5 i 8, ul. Nowolipki 2 i 2A
  • Wtorek 9.I. – ul. Andersa 21 i 21A
  • Środa 10.I. – ul. Andersa 13, 21B, 23
  • Czwartek 11.I. – ul. Andersa 25,27, 27A
  • Piątek 12.I. – ul. Andersa 29 i 33

Uwrażliwiamy wszystkich korzystających z duszpasterstwa w tutejszym kościele, że w czasie trwania „Kolędy”, od poniedziałku do piątku, podczas Mszy Św. o godz. 18.30 nie ma spowiedzi. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą Św. od godz. 18.15.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023