Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024

2024-05-26

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 maja 2024r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, którym zaczynamy świętowanie odpustu parafialnego.

2. W czwartek, 30 maja, Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8.30, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy Św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Procesja przejdzie ulicami: Przyrynek, Rynek Nowego Miasta, Freta, Freta/Zakroczymska, Franciszkańska, Sapieżyńska, Bonifraterska, Konwiktorska/Muranowska, Skwer Matki Sybiraczki. Ołtarze będą usytuowane następująco: kościół SS. Sakramentek –Św. Kazimierza, kościół OO. Franciszkanów – Stygmatów Św. Franciszka, lecznica Bonifratrów na ulicy Sapieżyńskiej 3 i przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, a w sposób szczególny dzieci. Pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy w uroczystych strojach.

4. W czwartek, 30 maja przejdzie ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Po Mszy Świętej wyruszy orszak procesyjny, który przejdzie od bazyliki archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela, Świętojańską, przez Plac Zamkowy, a następnie ul. Krakowskie Przedmieście i Królewską na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Zapraszamy do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

5. W piątek, 31 maja, w naszej parafii Uroczystość Nawiedzenia NMP – dzień patronalny naszej parafii, uroczystość odpustowa. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Po Mszy Św. o 18.30 – „Wieczór dla Matki Bożej” Spotykamy się przy figurze przed kościołem na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy.           W tym dniu na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Od soboty rozpoczyna się miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na wspólne uwielbienie Bożego Serca  przez odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy Świętej o godz. 18.30.

8. Wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę o godz. 5.45 z parkingu PWPW na końcu ulicy Rajców.

9. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, będziemy obchodzili XVII Święto Dziękczynienia, pod hasłem: Dziękujemy za służbę człowiekowi. O godzinie 7.40 z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Króla Polski, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza Św.  z udziałem Episkopatu Polski. Tradycyjnie we wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kontynuację prac związanych z budową i wystrojem Świątyni Opatrzności Bożej.

10. Również w przyszłą niedzielę, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 i o 18.30 Msza Św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

11. W ramach pikniku rodzinnego zorganizowaliśmy kiermasz domowych ciast z, którego dochód przeznaczymy na zakup nowego programu do wyświetlania slajdów. Przed Wielkanocą dzięki wsparciu parafian kupiliśmy nowy projektor w cenie 1850 złotych. Niestety nie rozwiązało to naszych problemów związanych z jakością wyświetlanych na ekranie tekstów. Stary komputer nie jest kompatybilny z nowym projektorem. Obecny system jest zawodny, czego doświadczają przede wszystkim uczestnicy nabożeństw majowych. Dlatego niezbędnie konieczny jest zakup nowego oprogramowania, które kosztuje 4.500 zł. W cenę wliczony jest nowy tablet do obsługi programu. Będziemy bardzo wdzięczni za hojność i każdą ofiarę na ten cel.

12. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023