Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła, 31.05.2026r.

2026-05-31

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła, 31.05.2026r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 maja 2026r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1. Dzisiaj kończy się okres obowiązkowej Komunii Św. wielkanocnej.
2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc dedykowany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy
do wspólnej modlitwy. Jutro o godz. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie
Warszawskiej Grupy Modlitwy Jezusowej. Serdecznie zapraszamy.
3. W czwartek, 4 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.30,
9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy Św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to
publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
Procesja przejdzie ulicami: Przyrynek, Rynek Nowego Miasta, Freta, Freta/Zakroczymska,
Franciszkańska, Sapieżyńska, Bonifraterska, Konwiktorska/Muranowska, Skwer Matki
Sybiraczki. Ołtarze będą usytuowane następująco: kościół SS. Sakramentek – Św. Kazimierza,
kościół OO. Franciszkanów – Stygmatów Św. Franciszka, lecznica Bonifratrów na ulicy
Sapieżyńskiej 3 i przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, gdzie nastąpi
zakończenie procesji. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne
i rocznicowe zapraszamy w uroczystych strojach.
4. W czwartek, 4 czerwca przejdzie ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała.
Uroczystość rozpocznie się w archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście,
gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem
Jego Ekscelencji Adriana Galbasa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Po Mszy Świętej
wyruszy orszak procesyjny, który przejdzie ul. Świętojańską, Placem Zamkowym, ul. Krakowskie
Przedmieście, ul. Królewską na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie
procesji. Do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych stolicy.
5. W pierwszy piątek miesiąca, 5 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa na Mszy Św.
o godz. 18.30. Podczas Koronki i Mszy Świętej o 15.00 będziemy się modlić w intencjach
powierzonych Miłosierdziu Bożemu, składanych do puszki. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie
każdej Mszy Św. W tym dniu, Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas, po rozważeniu słusznych racji
duszpasterskich, udziela wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji
Warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania
pokarmów mięsnych. Korzystającym z dyspensy zaleca, aby tego dnia ofiarowali dowolną
modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w miarę możliwości włączyli się w dzieła
miłosierdzia. .
6. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 czerwca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu  Maryi na Mszy Św.
o godz.18.30.
7. W niedzielę, 7 czerwca będziemy obchodzili XIX Święto Dziękczynienia, pod hasłem:
Dziękujemy za świadectwo wiary. O godzinie 7.40 z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja
z relikwiami bł. Bolesławy Lament i bł. ks. Józefa Stanka, która przejdzie Traktem Królewskim
do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie
odprawiona Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył Arcybiskup
Tadeusz Wojda SAC, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Tradycyjnie we wszystkich
kościołach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kontynuację prac związanych z wystrojem
Świątyni Opatrzności Bożej.
8. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Koła Żywego Różańca o godz. 17.30. O godz.
18.00 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 18.30 Msza Św. w intencjach Kół Żywego Różańca.
9. W sobotę, 6 czerwca, przypada 50 rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Stefana Kotwińskiego
wieloletniego proboszcza a obecnie rezydenta w naszej parafii i ks. Kanonika Piotra Piekarskiego,
który12 lat był u nas wikariuszem. Msza Św. dziękczynna w intencji Czcigodnych Jubilatów
w następną niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
10. W sobotę, 20 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Milejczyc gdzie w kościele
parafialnym znajduje się łaskami słynący obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, Drohiczyna
i Zuzeli parafii narodzin, chrztu i lat dziecięcych błogosławionego Kardynała Stefana
Wyszyńskiego. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy
do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie 2023