3 Niedziela Adwentu – 17.12.2023

2023-12-17

3 Niedziela Adwentu – 17.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 grudnia 2023r.

 

Trzecia Niedziela Adwentu

 1. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach kwartalnych dni modlitw, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.
 2. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Ostatnie w sobotę 23 grudnia.
 3. W środy i czwartki zapraszamy wszystkich po Roratach na śniadanie do salki parafialnej.
 4. W środę ostatni w tym roku wieczór gier planszowych. O 18.30 Msza Św., następna część w salce.
 5. W piątek, po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zachęcamy do adwentowego czuwania.
 6. W sobotę 23 grudnia o godzinie 19.00 serdecznie zapraszamy na Wigilię IV Niedzieli Adwentu.
 7. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w niedzielę, 24 grudnia. Zachęcamy, aby w tym dniu, zgodnie z tradycją wigilijną, powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem, że nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30.
 8. Pod chórem są do nabycia świece Caritas, opłatki wigilijne, sianko, kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin.
 9. Przy wyjściu z kościoła odbywa się też zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu jako darowiznę na cele kultu religijnego. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim dobroczyńcom w imieniu tych najbardziej ubogich i oczekujących na wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Zorganizowaliśmy kiermasz domowych ciast świątecznych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie ogrzewania kościoła.
 11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023