Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

2024-05-19

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 maja 2024r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że  w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania i Komunii Świętej. Ostateczny termin to Niedziela Trójcy Świętej – w tym roku to dzień 26 maja. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

2. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek, 20 maja Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski będzie obchodził 51 rocznicę święceń kapłańskich. Dostojnego Jubilata polecamy modlitwom parafian i przyjaciół naszej parafii.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić dwa ważne święta. W poniedziałek, 20 maja, Święto NMP Matki Kościoła i w czwartek, 23 maja, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godz. 7.00, 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 18.30.

5. W piątek, 24 maja rozpoczniemy nowennę przed XVII Świętem Dziękczynienia, które w tym roku przypada 2 czerwca. Modlitwa będzie włączona w nabożeństwa majowe, a następnie czerwcowe.

6. W sobotę, 25 maja, o godz. 10.00, w bazylice archikatedralnej warszawskiej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

Planujemy wspólne wyjście do katedry. Zbiórka przy figurze Matki Bożej o 9.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy za nowych kapłanów.

7. W sobotę, ok. godz. 12.00, po powrocie ze święceń kapłańskich zapraszamy na wycieczkę rowerową po Warszawie trasą punktów widokowych. Prosimy zabrać kamizelki, kaski, odblaski. Niepełnoletni przychodzą z pisemną zgodą od rodziców. Zbiórka na placu przed kościołem.

8. W przyszłą niedzielę, 26 maja na Mszę Świętą o godzinie 9.30 zapraszamy dzieci z klas czwartych z rodzicami i bliskimi na Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę, 25 maja o godz. 8.30.

9. Za tydzień, po sumie, serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny świętujący odpust parafialny. Również po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii ewangelizacja uliczna. Osoby, które chcą w ten sposób dzielić się wiarą zapraszamy na spotkanie przygotowujące we wtorek po Mszy Św. wieczornej. Zbiórka przy figurze Matki Bożej.

10. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. „Gość Extra” na tydzień przed Dniem Matki podejmuje temat Świętych Matek, które wychowują święte dzieci. Zachęcamy do  lektury prasy religijnej.

© Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie 2023